Опитайте приставката на Ludsport.net за Google Chrome. С нея получавате в реално време най-актуалните новини директно в браузъра.

Луди клипове

Пари Сен Жермен разнищи Ница, Ди Мария с уникален гол

Публикувано

на

Пари Сен Жермен продължи наказателната си акция по френските терени, след като разгроми Ница като гост с 4:1 в откриващия десетия кръг в Лига 1 двубой. Домакините завършиха мача с 9 души на терена, след като в края настъпи неразбория на терена след изгонването на играч на Ница.

Иначе Пари Сен Жермен не остави съмнения за превъзходството си, като наложи високо темпо през първата част и двата гола на аржентинеца Анхел ди Мария бяха най-малкото след отправените цели 14 удара в посока на вратата на домакините. Първото попадение падна в 15-ата минута, когато парижани с три паса матираха отбраната на Ница и Анхел ди Мария беше изведен сам срещу вратаря и не сбърка.

Само шест минути по-късно той удвои с прехвърлящ удар отдясно на вратата. След почивката треньорът Томас Тухел извади капитана Тиаго Силва, което повлия на играта на парижани. Домакините упражниха натиск, който даде резултат в 67-ата минута. Грешка на влезлия като резерва Маркиньос позволи на Каспер Долберг пред вратарското поле да отклони за Ганаго, който не остави шансове за вратаря Кейлор Навас.

Четвърт час преди края домакините останаха с човек по-малко, след като Вилан Сиприен получи втори жълт картон за претенции към съдията. В суматохата Кристоф Ереле удари шамар на Леандро Парадес, а след помощта на ВАР съдията го изгони и така Ница вече беше с 2 души по-малко на терена. Влезлият като резерва в 83-ата минута Килиан Мбапе се разписа за 3:1 само пет минути след появата си в игра, а в добавеното време асистира за Мауро Икарди, който оформи крайното 4:1.